نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان،شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.

نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.
نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.
خرداد 11, 1398
نیروگاه خورشیدی
نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بافت در استان کرمان به شبکه برق کشورمتصل‌ شد.
تیر 16, 1398
نمایش همه

نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان،شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی ابهر

نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان، شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.

این نیروگاه در شهرستان ابهر با ظرفیت 7 مگاوات توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور، اولین نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی استان زنجان در شهرستان ابهر، در زمینی به مساحت 14 هکتار، با تعداد ۲۰۸۰۰ عدد پنل خورشدی پلی کریستال، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هزینه‌ای بالغ بر ۶,۵ میلیون یورو در مدت زمان ۴ ماه احداث شده است و در تاریخ ۱۱ تیرماه به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): با بهره‌برداری از این نیروگاه، استان زنجان بیست و هفتمین استان در کشور است که در آن نیروگاه خورشیدیِ مگاواتی احداث گردیده است. با توجه به اینکه بیشترین میزان تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی هم‌زمان با اوج تقاضای مصرف برق کشور در فصل تابستان اتفاق می‌افتد، نیروگاه مذکور با تولید بیش از ۱۱ گیگاوات ساعت انرژی بطور سالیانه، ضمن کمک به تأمین این تقاضا در ساعات پیک شبکه سراسری، قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان 3/95 میلیون مترمکعب کاهش دهد. بعلاوه، در فرآیند تولید برق کشور باعث صرفه‌جویی ۳ میلیون لیتری مصرف آب در سال شده و مانع از انتشار 9598 تن گاز گلخانه‌ای می‌گردد.

بنا بر گزارش اخذ شده از سرمایه‌گذار نیروگاه مذکور: میزان اشتغال ایجاد شده در زمان ساخت این نیروگاه ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و ۵ نفر بصورت غیرمستقیم بوده است و بیش از ۱۰ نفر نیز به هنگام بهره‌برداری در این نیروگاه مشغول به کار خواهند شد.
این گزارش می‌افزاید: علاوه بر نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی احداث شده در شهرستان ابهر، تعداد 42 واحد خورشیدی خانگی نیز در استان زنجان در حال بهره‌برداری است.

منبع: ساتبا

برای مشاهده پروژه های نیروگاه‌های خورشیدی اجرا شده توسط شرکت آریو سان شید کلیک نمایید.