نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بافت در استان کرمان به شبکه برق کشورمتصل‌ شد.

نیروگاه خورشیدی
نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان،شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.
تیر 12, 1398
نمایش همه

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بافت در استان کرمان به شبکه برق کشورمتصل‌ شد.

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بافت در استان کرمان به شبکه برق کشورمتصل‌ شد.

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بافت در استان کرمان به شبکه برق کشورمتصل‌ شد، عملیات اجرایی آن از سال 97 آغاز شده و قرادداد خرید تضمینی برق این نیروگاه نیز در شهریور 97 با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران منعقد شده است. با بهره‌برداری از این نیروگاه ، ظرفیت نیروگاه های خورشیدی بهره‌برداری شده کرمان به 45  مگاوات رسیده است.

به گزارش مدیر‌کل دفتر هوشمندسازی و اتصال به شبکه ساتبا: نیروگاه 10 مگاواتی استان کرمان در منطقه بافت در زمینی به مساحت 20 هکتار و با بکارگیری نیروهای متخصص و تجهیزات کاملا بومب سازی شده توسط بخش خصوصی احداث و در 15 تیرماه 98 به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید.

با بهره برداری از این نیروگاه از انتشار آلاینده های زیست محیطی جلوگیری بعمل آمده و منجر به صرفه جویی در مصرف آب و همچنین گاز طبیعی در مصرف برق کشور خواهد شد.

این نیروگاه به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه‌های خورشیدی جنوب کشور فن آوری بومی سازی شده با 90 درصد طراحی ایرانی می‌باشد. این نیروگاه با صرف اعتبار 60 میلیارد تومان احداث  شده و مجموعآ برای 64 نفر در زمان ساخت و بهره‌برداری، بطور مستقیم و غیر‌مستقیم ایجاد اشتغال نموده است.

استان کرمان با برخورداری از بیشترین جذب تابش انرژی خورشیدی به عنوان یکی از مستعدترین استان‌های کشور مطرح بوده و تاکنون تعداد 8 نیروگاه خورشیدی مگاواتی با مجموع ظرفیت 48/7 مگاوات در این استان احداث و به مرحله بهره‌برداری رسیده است. هم‌چنین تابحال در این استان تعداد 926 واحد نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی به ظرفیت 8228 کیلووات نصب و راه اندازی شده است.

برای مشاهده پروژه های نیروگاه‌های خورشیدی اجرا شده توسط شرکت آریو سان شید کلیک نمایید.