مصرف انرژی الکتریکی
چهارمین کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
مارس 19, 2018
نیروگاه‌های تجدیدپذیر احداث شده در استان اصفهان
نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه حلی مناسب برای تولید برق ناشی از چالش خشکسالی
می 13, 2019
نمایش همه

نیروگاه خورشیدی “شناور بر آب” یک مگاواتی در کشور

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان

عملیات احداث نخستین نیروگاه خورشیدی ‘شناور بر آب’ یک مگاواتی در کشور، دیروز با حضور استاندار اصفهان در نیروگاه شهید محمد منتظری آغاز شد.

به گزارش ایرنا، نیروگاه خورشیدی شناور بر آب یک مگاواتی، نخستین بار در کشور با هدف تولید انرژی الکتریکی پاک، کاهش آلاینده های زیست محیطی و جلوگیری از تبخیر سطحی دریاچه آب صنعتی، در مساحت 15 هزار مترمربع با سرمایه ‌بالغ بر 60 میلیارد ریال در نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان، نصب و بهره برداری خواهد شد. 
با بهره برداری از این نیروگاه، سالانه یک میلیون و 900 هزار کیلو وات ساعت انرژی به شبکه سراسری برق تزریق می شود. 
جلوگیری از تبخیر سالانه 38 هزار مترمکعب آب از ویژگی های بارز این نیروگاه است و تمام مراحل طراحی، نصب و اجرای آن توسط مهندسان ایرانی انجام می شود. 
سازه های شناور نیروگاه های خورشیدی نخستین بار در ایران، طراحی و بومی سازی و در اجرای آن از به روزترین تجهیزات استفاده شده است. 
از دیگر ویژگی های این نیروگاه افزایش 15 تا 20 درصدی تولید انرژی در مقایسه با نیروگاه های خورشیدی در سطح زمین ناشی از حرارت مناسب پنل های خورشیدی در سطح آب است. 
نیروگاه های خورشیدی شناور که از طراحی خاصی برخوردار بوده و محبوبیت آنها در حال افزایش است، در تأمین انرژی شهرهای بندری و جزیره ای، کارخانه های بزرگ صنعتی، تاسیسات نفت و گاز و تولید آب شیرین کاربرد دارد.

منبع :ایرنا

شرکت آریوسان شید بهترین کیفیت، هوشمندترین سیستم و اقتصادی ترین گزینه ها را (پنل خورشیدی ، کلکتور خورشیدی و دیگ چگالشی) به شما پیشنهاد می دهد جهت اطلاعات بیشتر و یا دیدن پروژه های اجرا شده توسط شرکت آریوسان شید به بخش پروژه ها و یا تماس با ما مراجعه نمایید.

جهت ورود به بخش پروژه ها کلیک کنید.

جهت ورود به بخش خبرنامه ها کلیک کنید.