نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.

نیروگاه تجدیدپذیر
نیروگاه تجدیدپذیر به ظرفیت بیش از ۲۸ مگاوات در ۵ استان کشور
می 29, 2019
نیروگاه خورشیدی
نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان،شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.
جولای 3, 2019
نمایش همه

نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.

نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.

نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از ۳۲۰۰ واحد رسید.

نیروگاه های خورشیدی پشت بامی به بیش از ۳۲۰۰ واحد در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده‌است. بیش از ۹۰ درصد از این نیروگاه‌های تجدیدپذیر در مناطق محروم احداث گردیده است، احداث نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی علاوه بر کسب درآمد پایدار برای خانوارهای ساکن در مناطق روستایی و کاهش مهاجرت به شهرها از طریق ایجاد کسب و کار جایگزین کشاورزی در مناطق متاثر از خشکسالی، منجر به ارتقاء سطح معیشت ساکنین مناطق کمتر توسعه‌یافته و مرزی که دارای شرایط مساعد برای توسعه کسب و کار در سایر زمینه‌ها نمی‌باشند، شده است.

در حال حاضر بیشترین تعرفه خرید تضمینی برق به نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی اختصاص دارد،با توجه به این موضوع در راستای اهداف و برنامه‌های وزارت نیرو برای توسعه صنعت برق کشور، سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه نیروگاه‌های مذکور ضمن کاهش تلفات در شبکه توزیع برق به‌خصوص در مناطق دور افتاده روستایی، نیاز به توسعه ظرفیت انتقال برق به مناطق دور از خطوط اصلی شبکه را نیز کاهش خواهد داد.

مدیرکل دفتر تدوین و تسهیل مقررات ساتبا در خصوص فرآیند خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیرِ احداث شده توسط مشترکین برق (تا سقف ظرفیت انشعاب) افزود: مشترکین محترم می‌توانند با مراجعه حضوری به شرکت‌های توزیع نیروی برقِ نزدیک محل سکونت و احداث نیروگاه، نسبت به دریافت مجوز مربوطه و عقد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت ۲۰ سال، اقدام نمایند.

همچنین شرکت آریو سان شید پاسخگوی مشترکین محترم در زمینه ی مشاوره، طراحی،اجرا و فروش پنل های خورشیدی میباشد .

در حال حاضر بیشترین نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی به‌ترتیب در استان‌های کرمان (921 نیروگاه)، خراسان رضوی (761 نیروگاه) و اصفهان (248 نیروگاه) احداث و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

 

منبع: ساتبا